ناموجود

کنترلر دستگاه جوجه  کشی مدل V11 که دارای خروجی رله جهت کنترل رطوبت، دما و چرخش تخم ها می باشد.

محدوده دما ۳-۷۰ درجه سانتیگراد با دقت ۰٫۱ درجه

محدوده رطوبت ۵ -۹۵ درصد با دقت ۰٫۱ درصد

تعیین زمان چرخش ۱۰دقیقه الی ۶ ساعت

دارای آلارم در صورت هرگونه خطا

در انبار موجود نمی باشد

توضیحات

کنترلر دستگاه جوجه کشی مصنوعی مدل V11 یک کنترلر هوشمند جهت کنترل دما، رطوبت و گردش تخم ها می باشد.

محدوده اندازه گیری دما توسط این کنترلر ۳ تا ۷۰ درجه سانتی گراد و با دقت ۰٫۱ درجه می باشد و خروجی آن به صورت رله جهت قطع وصل ۲۲۰ و جریان دهی ۷ آمپر می باشد.

محدود اندازه گیری رطوبت ۵ درصد الی ۹۵ درصد و با دقت ۰٫۱ درصد می باشد و خروجی آن نیز رله جهت قطع وصل ۲۲۰ و جریان دهی ۷ آمپر می باشد.

محدوده زمان مورد نیز جهت چرخش قابل تنظیم از ۱۰ دقیقه الی ۶ ساعت می باشد و خروجی از نوع رله و قابلیت جریان دهی تا ۷ آمپر را می باشد.

برروی سیم متصل به سنسور یک عدد ترمینال وجود دارد که می توانید از آن جهت اتصال فن ها استفاده کنید و ولتاژ خروجی آن ۵ ولت ۱ آمپر می باشد لذا بیش از ۱ آمپر از این ترمینال جریان نکشید.

اقلام همراه: سنسور + دو عدد میکرو سوئیچ  – دو عدد فن ۵*۵ جهت تهویه و رطوبت+آداپتور تغذیه دستگاه

 

المنت ۵۰۰ وات + موتور جهت گردش تخم ها + دستگاه ایجاد بخار سرد در فروشکاه موجود است.

قابلیت های دستگاه به شرح ذیل می باشد:

منو اصلی: در این منو دما، رطوبت و میزان زمان طی شده از گردش تخم ها نمایش داده می شود.

منوی اصلی

 • RH :مقدار رطوبت به درصد را نمایش می دهد
 • T:  مقدار دما را نمایش می دهد
 • بعد از دما مدت زمان ثابت بودن شانه ها به دقیقه نمایش داده می شود.

در این منو با زدن کلید تایید وارد منو تنظیمات و با زدن کلید بازگشت صفحه خاموش می شود و در صورتی که به مدت ۴۰۰ ثانیه یا تقریبا ۷ دقیقه هیچ کلیدی فشار داده نشود صفحه به صورت خودکار خاموش می شود و بازدن کلید تایید می توانید دوباره آن را روشن کنید.

منو تنظیمات دما: در این منو تنظیمات مربوط به دما انجام می شود. در این حالت می توانید با زدن کلید + یا –  منوهای قبل وبعد را مشاهده کنید.

منو تنظیمات دما

 • T: مقدار دمای فعلی را نمایش می دهد.
 • S: مقدار دمای تنظیم شده را نمایش می دهد
 • D: میزان تغییرات مجاز را مشخص می کند. به عنوان مثال اگر S=38.0  باشد و D=0.6 در صورت که دمای دستگاه از ۳۸٫۰ درجه کمتر شود رله مربوط به دما روشن می شود و در صورتی که دما از S-D یعنی ( ۰٫۶ – ۳۸٫۰) که برابر است با ۳۷٫۴ بیشتر شود خروجی دما روشن می شود. شما می توانید با مقدار مناسب S و  D  دمای دستگاه را با کمترین تغییرات روی دمای مورد نظر تنظیم نمایید. اما در نظر داشته باشید با توجه به این که خروجی از نوع رله می باشد زمانی که دما از مقدار فوق یعنی ۳۸٫۰ کمتر می شود المنت روشن می گردد اما با توجه به اندازه محفظه دستگاه و اینکه کمی طول می کشد تا المنت گرم شود با اینکه المنت روشن است دما همچنان کاهش می یابد و بعد از مدتی شروع به گرم شدن میکند. و همچنین زمانی که دما از مقدار تنظیمی یعنی ۳۷٫۴ بیشتر شود المنت خاموش می گردد اما با توجه به اینکه المنت همچنان گرم می باشد و با توجه به سیستم تهویه و حجم محفظه دستگاه و با اینکه المنت خاموش است همچنان دما افزایش می باید و بعد از مدتی ثابت و دوباره کاهش می یابد لذا با توجه به خروجی رله نباید انتظار داشت که دما روی یک عدد با دقت بالا ثابت نگه داشته شود و دما دائم در حال تغییرات می باشد که البته با انتخاب مناسب S و D  می توان تغییرات را کاهش داد که معمولا تغییرات زیر ۰٫۴ درجه قابل قبول می باشد. به عنوان مثال در تنظیمات بالا که برای جوجه کشی مرغ اعمال شده است و با توجه به دمای محیط و قدرت المنت دما بین ۳۷٫۵ تا ۳۸٫۰ درجه متغییر است که مقدار قابل قبولی است.

برای تغییر مقادیر در کلیه منوها با زدن کلید تایید پارامتر مورد نظر را انتخاب نمایید تا نماد < پشت آن قرار گیرد.

انتخاب پارامتر

بعد از انتخاب پارامتر مورد نظر با زدن کلید مجدد تایید وارد مرحله ویرایش می شوید و نماد * پشت آن قرار می گیرد و می توانید با کلید های + و – مقدار آن را کم و زیاد کنید.

تغییر مقادیر

جهت تغییر و ذخیره کردن تنظیمات کلید تایید را فشار داده در غیر این صورت در هر مرحله جهت لغو و بازگشت به منو قبل می توانید کلید بازگشت را فشار دهید.

ذخیره تنظیمات

منو تنظیمات رطوبت: در این منو تنظیمات مربوط به رطوبت انجام می شود.

منو تنظیمات رطوبت

 • RH: مقدار رطوبت فعلی
 • S: مقدار رطوبت تنظیم شده
 • D: مقدار تغییرات مجاز

با توجه به تنظیمات بالا در صورت که مقدار رطوبت اندازه گیری شده از مقدار S یا ۵۵٫۰ درصد بیشتر شود رله خروجی خاموش و در صورتی که از مقدار S-D یا (۴٫۰-۵۵٫۰) که برابر است با ۵۱٫۰ کمتر شود رله خروجی رطوبت روشن می شود. و توجه به اینکه رطوبت سازها معمولا سنسور پیزو هستند و رطوبت  به صورت آنی قطع و وصل می شود ماننده رطوبت پیچدگی خاصی ندارد. که جهت تغییر مقادیر می توانید مانند قبل عمل کنید.

منو تنظیمات زمان گردش: در این منو تنظیمات مربوط به چرخش شانه ها انجام می شود.

منو تنظیمات زمان

 • Time: مقدار زمان طی شده از آخرین گردش شانه ها
 • motor:  در صورتی که این حالت را انتخاب کنید یعنی علامت * پشت آن قرار گیرد می توانید با زدن کلیدهای + و – موتور را به صورت دستی بچرخانید.
 • S: مقدار زمانی تنظیم شده جهت گردش شانه ها را تعیین می کند. که میزان آن بر حسب دقیقه است.

در این منو در صورتی که مقدار فعلی زمان از مقدار S بیشتر شود خروجی مربوط به موتور روشن می شود . و تا زمانی که میکرو سوئیچ طرف مخالف فشرده نشود روشن می ماند.

منو تنظیمات خطاها: در این منو تنظیمات مربوط به خطاها و آلارها  انجام می شود.

تعیین ماکزیمم مقادیر مجاز

 • RH: بیشتر و کمترین مقدار مجاز رطوبت را مشخص می کند و در صورتی مقدار رطوبت فعلی  از مقدار رطوبت تنظیم شده در منو رطوبت + یا – مقدار رطوبت تنظیمی در این منو کمتر یا بیشتر شود صدای هشدار دستگاه شنیده می شود و بر روی صفحه خطای مورد نظر نمایش داده می شود. به عنوان مثال اگر مقدار تنظیم شده در منو رطوبت بر روی ۵۵٫۰ باشد و مقدار تنظیم شده در این منو ۲۰٫۰ باشد در صورتی که رطوبت اندازه گیری شده از ۷۵٫۰ درصد بیشتر و یا از ۳۵٫۰ کمتر شود دستگاه هشدار می دهد.
 • T: بیشترین و کمترین مقدار مجاز دما را نمایش می دهد و مانند رطوبت عمل میکند یعنی اگر رطوبت تنظیم در منو رطوبت ۳۸٫۰ باشد و مقدار تنظیمی در این منو ۳٫۰ باشد در صورتی که دما از ۴۱٫۰ بیشتر شود و یا از ۳۵٫۰ کمتر شود دستگاه هشدار می دهد. که همانطور که قبلا گفته شد می توان این مقادیر را تغییر داد.

خطاها: در صورتی که خطایی رخ دهد پیغامی متناسب با آن روی صفحه نمایش داده می شود. که به صورت زیر است.

خطای مربوط به سنسور است و در صورتی که این خطا مشاهده شود یعنی ارتباط با سنسور برقرار نمی باشد و به احتمال زیاد سیم های آن قطع شده است. توجه داشته باشید در هنگام راه اندازی اولیه این خطا را مشاهده می کنید که عادی می باشد زیر کمی طول می کشد  حدود ۱۰ ثانیه تا سنسور راه اندازی شود اما در صورتی که خطا تدام داشته باشد یعنی کابل ارتباطی با سنسور قطع شده است.

 

در صورت مشاهده خطای بالا یعنی دما از محدوده مجاز خارج شده است که مقدا T دمای فعلی و مقدار S دمای تنظیم شده را نمایش می دهد.

 

 

خطای بالا مربوط به رطوبت می باشد که در صورتی که از محدوده مجاز خارج شود نمایش داده می شود. که مقدار RH رطوبت اندازه گیری شده و S  مقدار تنظیم شده را نمایش می دهد.

 

 

خطاهای بالا مربوط به موتور و گردش شانه ها می باشد. زمانی که موتور روشن می شود تقریبا ۶ دقیقه وقت دارد تا شانه ها رو به گردش در آورد و میکرو سوئیچی که فشرده شده است را آزاد و میکرو سوئیچ دوم را فشار دهد که در صورت که در این زمان میکرو سوئیچ ها دوم فشار داده نشود یعنی موتور حرکت نکرده و خطایی رخ داده است در نتیجه خطای اول نمایش داده می شود که باید برطرف شود و همیشه باید یک از میکرو سوئیچ ها فشرده و دیگری آزاد باشد.

حال در صورت که هر دو میکرو سویچ با هم و همزمان فشرده شود خطای دوم نمایش داده می شود زیرا در صورتی که یکی از میکرو سوئیچ ها فشرده باشد دیگری باید آزاد باشد. و میکرو سوئیچ ها در حقیقت میزان چرخش شانه ها در دو جهت را مشخص می کنند و زمانی که میکرو سوئیچ مقابل فشار داده می شود موتور خاموش و گردش متوقف میشود.

چراغ های مربط به خروجی های رطوبت دما و موتور

در هر مرحله از خطا های فوق می توان با زدن کلید تایید به منو تنظیمات رفته و تنظیمات خود ار انجام دهید.

 

اتصالات دستگاه:

محل اتصال آداپتور تغذیه دستگاه

 

محل اتصال کانکتور سنسور و میکروسوئیچ ها

محل اتصال خروجی های رله

 

طریقه اتصال موتور، المنت و پیزو به طور کلی

در صورتی که میخواهید تغییراتی در دستگاه اعمال کنید و مواردی به آن اضافه کنید و آن را سفارشی کنید می توانید از طریق نظر یا فرم تماس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دستگاه کنترلر جوجه کشی مصنوعی مدل V11”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *