ناموجود

کنترلر دستگاه جوجه  کشی مدل V12 که دارای خروجی رله جهت کنترل رطوب و چرخش تخم ها و خروجی دما به صورت pwm می باشد.

محدوده دما ۳-۷۰ درجه سانتیگراد با دقت ۰٫۱ درجه

محدوده رطوبت ۵ -۹۵ درصد با دقت ۰٫۱ درصد

تعیین زمان چرخش ۱۰دقیقه الی ۶ ساعت

دارای آلارم در صورت هرگونه خطا

در انبار موجود نمی باشد

توضیحات

در صورت هر گونه سوال یا مشکل یا ایجاد تغییرات در دستگاه به صورت اختصاصی و یا پیشنهاد ساخت دستگاه مورد نظر شما لطفا از طریق نظرات، فرم تماس با ما و یا از طریق شماره ۰۹۲۲۹۹۰۱۵۸۷  فقط به صورت پیامک یا تلگرام (یا آیدی ba_elec یا پیام رسان سروش (یا آیدی ba_elec)با ما در میان بگذارید.

کنترلر دستگاه جوجه کشی مصنوعی مدل V12 یک کنترلر هوشمند جهت کنترل دما، رطوبت و گردش تخم ها می باشد.

محدوده اندازه گیری دما توسط این کنترلر ۳ تا ۷۰ درجه سانتی گراد و با دقت ۰٫۱ درجه می باشد و خروجی آن به صورت pwm جهت قطع وصل ۲۲۰ و جهت جلوگیری هر گونه مشکل با فیوز ۱۰ آمپر محافظت شده است.

محدود اندازه گیری رطوبت ۵ درصد الی ۹۵ درصد و با دقت ۰٫۱ درصد می باشد و خروجی آن نیز رله جهت قطع وصل ۲۲۰ و جریان دهی ۷ آمپر می باشد.

محدوده زمان مورد نیز جهت چرخش قابل تنظیم از ۱۰ دقیقه الی ۶ ساعت می باشد و خروجی از نوع رله و قابلیت جریان دهی تا ۷ آمپر را می باشد.

برروی سیم متصل به سنسور یک عدد ترمینال وجود دارد که می توانید از آن جهت اتصال فن ها استفاده کنید و ولتاژ خروجی آن ۱۲ ولت می باشد.

اقلام همراه: سنسور + دو عدد میکرو سوئیچ +آداپتور تغذیه دستگاه+۳ عدد فیوز برای مواقع اضطراری

قابلیت های دستگاه به شرح ذیل می باشد:

کلید های دستگاه: دستگاه دارای ۶ کلید می باشد که وظیفه هر کدام از آن ها به شرح ذیل می باشد.

کلیدهای اصلی: شامل ۴ کلید جهت تغییر تنظیمات دستگاه می باشد که در عکس زیر نمایش داده شده است.

کلید ریست: در صورت هر گونه مشکل یا هنگ کردن دستگاه یا هر مشکل دیگری با فشار دادن این کلید دستگاه به طور کامل ریست شده و از نو راه اندازی می شود.

البته لازم به ذکر است که دستگاه کاملا هوشمند بوده و در صورت هر گونه مشکل به صورت خودکار ریست می شود و معمولا کلید بالا زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 

کلید خاموش روشن: این کلید که در پشت دستگاه قرار دارد جهت خاموش و روشن کردن دستگاه به کار می رود.

 

منو اصلی: در این منو دما، رطوبت و میزان زمان طی شده از گردش تخم ها نمایش داده می شود.

منوی اصلی

 • RH :مقدار رطوبت به درصد را نمایش می دهد
 • T:  مقدار دما را نمایش می دهد
 • بعد از دما مدت زمان ثابت بودن شانه ها به دقیقه نمایش داده می شود.

در این منو با زدن کلید تایید وارد منو تنظیمات و با زدن کلید بازگشت صفحه خاموش می شود و در صورتی که به مدت  ۷ دقیقه هیچ کلیدی فشار داده نشود صفحه به صورت خودکار خاموش می شود و بازدن کلید تایید می توانید دوباره آن را روشن کنید.

 

منو تنظیمات دما: در این منو تنظیمات مربوط به دما انجام می شود. در این حالت می توانید با زدن کلید + یا –  منوهای قبل وبعد را مشاهده کنید.

 • T:مقدار دمای فعلی دستگاه را بر جسب درجه سانتی گراد نمایش می دهد.
 • S: دمای تنظیم شده توسط کاربر را نمایش می دهد.
 • D: مقدار تغییرات دمای مجاز جهت اعمال توان مناسب به المنت را نمایش می دهد.
 • L: کمترین مقدار توان اعمالی به المنت را نمایش می دهد که از می توان بین ۰ تا ۹۰ آن را تغییر داد.
 • H: بیشترین مقدار توان اعمالی به المنت را نمایش می دهد که از می توان بین ۱۰ تا ۱۰۰ آن را تغییر داد.

منو تنظیمات دما: با توجه به اینکه تغییرات دما به کندی انجام می شود تنظیمات این منو کمی پیچیده می باشد که با اعمال تنظیمات مناسب متناسب با المنت و اندازه دستگاه سرعت تهویه هوای دستگاه می توانید دما را با کمترین اختلاف ثابت نگه داشته و راندمان جوجه کشی را بالا ببرید. در این منو با زدن کلید تایید وارد منو می شوید و علامت < پشت منو ها نمایش داده می شود و با کلید های + – می توانید بین منو ها جابه جا شوید و در صورتی که کلید بازگشت را فشار دهید به مرحله قبل باز می گردید و یا با زدن دوباره کلید تایید علامت * ستاره قبل از مقادیر قرار می گیرد که شما می توانید با + – مقادیر را تغییر دهید.

بعد از تغییر مقادیر با زدن مجدد کلید تایید مقادیر جدید ذخیره و پیغام زیر نمایش داده می شود.

توجه: همیشه باید مقدار H  به میزان ۱۰ درصد از مقدار L بیشتر باشد.

با توجه به تصاویر بالا با فرض اینکه این تنظیمات بر روی دستگاه اعمال شده باشد در صورتی که دمای دستگاه از مقدار تنظیم شده یا S بیشتر شود خروجی قطع و هیچ توانی به المنت اعمال نمی شود و و در صورتی که دما از S-D که با توجه به مقادیر بالا ۲۶=۲-۲۸، یعنی اگه دما ۲۶ درجه شود مقدار توان اعمالی به خروجی برابر با H  که در اینجا ۵۰ درصد است می باشد و در صورتی که دما از ۲۶ کمتر شود ۱۰۰ توان به خروجی اعمال می گردد و هر چه دما به مقدار تنظیم شده یعنی ۲۸ درجه نزدیک تر شود توان اعمالی نیز متناسب با مقادیر تنظیم شده کم می شود و در صورتی که دمای فعلی با دمای تنظیم شده یعنی ۲۸ برابر شود کمترین توان یا L به خروجی اعمال می شود.به عبارت دیگر توان خروجی متناسب دمای دستگاه تغییر میکند.

با توجه به اینکه تنظیمات دمایی کمی پیچیده می باشد با کمی صبر و حوصله و روش سعی و خطا می توان بهترین مقادیر را متناسب با هر المنت و دستگاهی به خروجی اعمال کرد و تغییرات دمایی را به حداقل رساند. در صورت هر گونه مشکل در تنظیمات این منو می توانید با تلگرام یا پیام رسان سروش با ما مشورت نمایید تا شما را در انجام تنظیمات یاری نماییم.

منو تنظیمات رطوبت: در این منو تنظیمات مربوط به رطوبت انجام می شود.

منو تنظیمات رطوبت

 • RH: مقدار رطوبت فعلی
 • S: مقدار رطوبت تنظیم شده
 • D: مقدار تغییرات مجاز

با توجه به تنظیمات بالا در صورت که مقدار رطوبت اندازه گیری شده از مقدار S یا ۵۵٫۰ درصد بیشتر شود رله خروجی خاموش و در صورتی که از مقدار S-D یا (۴٫۰-۵۵٫۰) که برابر است با ۵۱٫۰ کمتر شود رله خروجی رطوبت روشن می شود. و توجه به اینکه رطوبت سازها معمولا سنسور پیزو هستند و رطوبت  به صورت آنی قطع و وصل می شود مانند دما که به کندی تغییرات آن صورت می گیرد پیچدگی خاصی ندارد. که جهت تغییر مقادیر می توانید مانند قبل عمل کنید. فقط کافیست با زدن کلید تایید مقدار مورد نظر را انتخاب نموده و بازدن کلید مجدد تایید علامت * پشت آن قرار میگرد و با کلید های +و – میتوان مقادیر را تغییر داد و بازدن کلید تایید مقادیر ذخیره و با زدن کلید بازگشت می توان انصراف داد.

منو تنظیمات زمان گردش: در این منو تنظیمات مربوط به چرخش شانه ها انجام می شود.

منو تنظیمات زمان

 • Time: مقدار زمان طی شده از آخرین گردش شانه ها
 • motor:  در صورتی که این حالت را انتخاب کنید یعنی علامت * پشت آن قرار گیرد می توانید با زدن کلیدهای + و – موتور را به صورت دستی بچرخانید.
 • S: مقدار زمانی تنظیم شده جهت گردش شانه ها را تعیین می کند. که میزان آن بر حسب دقیقه است.

در این منو در صورتی که مقدار فعلی زمان از مقدار S بیشتر شود خروجی مربوط به موتور روشن می شود . و تا زمانی که میکرو سوئیچ طرف مخالف فشرده نشود روشن می ماند. جهت غیرفعال کردن گردش خودکار می توانید مقدار ۰ را وارد نمایید.

منو تنظیمات خطاها: در این منو تنظیمات مربوط به خطاها و آلارها  انجام می شود.

تعیین ماکزیمم مقادیر مجاز

 • RH: بیشتر و کمترین مقدار مجاز رطوبت را مشخص می کند و در صورتی مقدار رطوبت فعلی  از مقدار رطوبت تنظیم شده در منو رطوبت مقدار رطوبت تنظیمی در این منو کمتر یا بیشتر شود صدای هشدار دستگاه شنیده می شود و بر روی صفحه خطای مورد نظر نمایش داده می شود. به عنوان مثال اگر مقدار تنظیم شده در منو رطوبت بر روی ۵۵٫۰ باشد و مقدار تنظیم شده در این منو ۲۰٫۰ باشد در صورتی که رطوبت اندازه گیری شده از ۷۵٫۰ درصد بیشتر و یا از ۳۵٫۰ کمتر شود دستگاه هشدار می دهد.
 • T: بیشترین و کمترین مقدار مجاز دما را نمایش می دهد و مانند رطوبت عمل میکند یعنی اگر رطوبت تنظیم در منو رطوبت ۳۸٫۰ باشد و مقدار تنظیمی در این منو ۳٫۰ باشد در صورتی که دما از ۴۱٫۰ بیشتر شود و یا از ۳۵٫۰ کمتر شود دستگاه هشدار می دهد. که همانطور که قبلا گفته شد می توان این مقادیر را تغییر داد.

خطاها: در صورتی که خطایی رخ دهد پیغامی متناسب با آن روی صفحه نمایش داده می شود. که به صورت زیر است.

خطای مربوط به سنسور است و در صورتی که این خطا مشاهده شود یعنی ارتباط با سنسور برقرار نمی باشد و به احتمال زیاد سیم های آن قطع شده است. توجه داشته باشید در هنگام راه اندازی اولیه این خطا را مشاهده می کنید که عادی می باشد زیر کمی طول می کشد  حدود ۱۰ ثانیه تا سنسور راه اندازی شود اما در صورتی که خطا تدام داشته باشد یعنی کابل ارتباطی با سنسور قطع شده است.

 

در صورت مشاهده خطای بالا یعنی دما از محدوده مجاز خارج شده است که مقدا T دمای فعلی و مقدار S دمای تنظیم شده را نمایش می دهد.

 

 

خطای بالا مربوط به رطوبت می باشد که در صورتی که از محدوده مجاز خارج شود نمایش داده می شود. که مقدار RH رطوبت اندازه گیری شده و S  مقدار تنظیم شده را نمایش می دهد.

 

 

خطاهای بالا مربوط به موتور و گردش شانه ها می باشد. زمانی که موتور روشن می شود تقریبا ۶ دقیقه وقت دارد تا شانه ها رو به گردش در آورد و میکرو سوئیچی که فشرده شده است را آزاد و میکرو سوئیچ دوم را فشار دهد که در صورت که در این زمان میکرو سوئیچ ها دوم فشار داده نشود یعنی موتور حرکت نکرده و خطایی رخ داده است در نتیجه خطای اول نمایش داده می شود که باید برطرف شود و همیشه باید یک از میکرو سوئیچ ها فشرده و دیگری آزاد باشد.

حال در صورت که هر دو میکرو سویچ با هم و همزمان فشرده شود خطای دوم نمایش داده می شود زیرا در صورتی که یکی از میکرو سوئیچ ها فشرده باشد دیگری باید آزاد باشد. و میکرو سوئیچ ها در حقیقت میزان چرخش شانه ها در دو جهت را مشخص می کنند و زمانی که میکرو سوئیچ مقابل فشار داده می شود موتور خاموش و گردش متوقف میشود.

 

در هر مرحله از خطا های فوق می توان با زدن کلید تایید به منو تنظیمات رفته و تنظیمات خود را انجام دهید.

ورودی و خروجی های دستگاه:

تغذیه دستگاه: این دستگاه با آداپتور ۱۲ ولت ۲٫۵ آمپر تغذیه می شود که آداپتور همراه دستگاه ارسال می گردد لذا از به کار گیری آداپتورهای دیگر برای دستگاه خوددارری کنید.

راهنمای اتصالات:جهت اتصال خروجی های دستگاه می توانید به صورت زیر عمل نمایید.

 

در صورت هر گونه سوال یا مشکل یا ایجاد تغییرات در دستگاه به صورت اختصاصی و یا پیشنهاد ساخت دستگاه مورد نظر شما لطفا از طریق نظرات، فرم تماس با ما و یا از طریق شماره ۰۹۲۲۹۹۰۱۵۸۷  فقط به صورت پیامک یا تلگرام (یا آیدی ba_elec)و یا پیام رسان سروش (یا آیدی ba_elec)با ما در میان بگذارید.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کنترلر دستگاه جوجه کشی مدل V12 (سنسور SHT10)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *